Tedarikçi programları 

 

Gıda üretim, kalite kontrol ve tedarik zinciri operasyonlarındaki birikimimiz ile uluslararası ve ulusal firmalar için tedarik ve tedarikçi hizmeti vermekteyiz. Tedarikçi programlarındaki en önemli ve etkin özelliğimiz yüksek sektör ve ürün tecrübemiz ile üründe veya üretim aşamasında hatalı uygulamaların hangi aşamalarda yapılabileceğini proaktif şekilde tespit edebiliyor olmamızdır.

 

- Türkiye'den tedarikçi araştırma ve spesifik ürün tedariği desteği

Türkiye' den tedarik ettiğiniz yada etmek istediğiniz bir gıda hammaddesi, girdi, katkı, ambalajı, yarı mamulü yada son ürün için tedarikçi bulunması, tedarikçinin denetlenmesi ve ürünlerinin kontrol edilmesi.  

 

- Türkiye'deki tedarikçilerinizin gıda güvenliği, hijyen ve uygunluk denetimleri. (Bu denetimler GFSI dengi bir soru listesi ile yapılmaktadır.)

Bu denetimler müşteri talebine göre müşterinin soru listesi yada bize ait olan GFSI dengi soru listemiz ile yapılabilmektedir. Bu denetim ile hem tedarikçinizin aldığı gıda güvenliği yada kalite yönetim sistemi sertifikasını doğrulatabilir hemde belgesi olmayan bir tedarikçinizi denetletmiş olursunuz. Bu denetimler sonrası müşteriye detaylı bir rapor hazırlanır, ürün ve tedarikçinin zayıf yönleri ve riskleri özellikle belirtilir. 

 

- Türkiye'deki tedarikçilerinizin ürünlerinden sevk öncesi numune alma ve yüklemeye eşlik etme

Var olan tedarikçinizin ürünlerinden yükleme öncesi numune alınması veya ürünün fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik veya diğer özellikleri açısından spesifikasyona uygunluğunun kontrol edilmesi için bizden destek alabilirsiniz. Ürün kontrolleri sırasında bir izlenebilirlik testi de gerçekleştirilerek detaylı kontrol yapılmaktadır. Bu denetimler müşterilerimize hatalı veya uygunsuz ürün sevkini engeller.

 

 

 

 

 

En içten saygılarımızla,

Ideative Danışmanlık